Energeetika & tšakrad

Reiki tervendav vägi – nii kehale, vaimule kui hingele

Mis on reiki?

Reiki on iidne energeetiline tervendamismeetod, mis põhineb idamaade filosoofial ning lähtub keha, hinge ja vaimu terviklikkusest. Reikiga tervendamise taasavastas 19. sajandi lõpus Jaapanist pärit Mikao Usui, kes hakkas seda hiljem ka teistele õpetama.

Reiki tähendus tuleneb jaapani keelest, koosnedes sõnast rei, mis tähendab hinge, allikat, Universumi vaimu ning väljendab vaimsust ja üleloomulikku jõudu, ning sõnast qi (ki), mis tähendab eluenergiat, Universumi kõrgeimast allikast lähtuvat energiat.

Qi on kogu elu alus, see on omane kõigele elavale. Qi liigub kehas mööda nähtamatuid energiakanaleid. Terve inimese kehas voolab qi vabalt ja ühtlaselt, ta annab kehale ja vaimule eluenergiat, hoolitseb tervise ja vitaalsuse eest. [1]

Qi’l on kehas mitu põhiülesannet: [1]

  • soojendab ja reguleerib kehatemperatuuri
  • on kõikide kehaliste ja vaimsete liigutuste allikaks, vastutab kõikide psühholoogiliste ilmingute eest
  • vastutab kasvamise, arengu ja ainevahetuse eest
  • hoolitseb korrapärase seedimise ning toidust ja hapnikust saadava energia optimaalse omandamise eest
  • mõjutab mittevajalike jääkainete eemdalmist ja toitainete omastamist
  • kaitseb haiguste ja kahjulike välismõjude eest
  • hoiab elundeid õiges kohas, samuti kehavedelikke ja verd veresoontes ning elundites

Kui tundlik süsteem läheb tasakaalust välja, siis energia voog aeglustub. Kui energia jääb seisma, võib sellel olla tervisele ja enesetundele tõsiseid tagajärgi. Kõigepealt ilmnevad valu ja ebamugavustunne, hiljem tekivad füüsilised ja vaimsed haigused. [1]

Reikipraktikud saavad kanaldada seda universaalset eluenergiat teistele, aidates tervendada inimest kui tervikut nii füüsiliselt, vaimselt kui ka emotsionaalselt. Reiki toime on universaalne, see tähendab, et energia liigub vastuvõtja kehas sinna, kuhu seda on kõige enam vaja – kas lahustades blokeeringuid või tasakaalustades ja tugevdades energiakeskuseid. Reikipraktik mõjutab keha energiakeskuseid (tšakraid) ja -kanaleid, kasutades selleks enamasti käte liigutusi ja õrna puudutust, kuigi reikit on võimalik edastada ka ilma otsese kontaktita.

Kellele on reikiteraapia mõeldud?

Reiki on sobilik kõigile: täiskasvanutele, lastele, loomadele, taimedele jne.

Kuidas reiki toimib?

Energiaravi hõlmab inimest kui tervikut – nii keha, vaimu kui hinge. Hea tervise ja enesetunde aluseks on eluenergia vaba liikumine, mis hoiab kõike koos ja mis toimib ühtemoodi nii inimese organismis kui ka ümbritsevas keskkonnas ja kosmoses.

Energeetiline ravi ja teraapia lähtub sellest, et kõik psüühilised ja füüsilised toimingud ning kehatalitlused ja elundite süsteemid on allutatud ülimale peenmateriaalsele energiale. Kui energia ringlemine on kehas häiritud, siis halveneb ka enesetunne ja tekivad haigused. Hea tervise aluseks on tasakaal. Ainult siis saab energia vabalt liikuda.

Tänapäevane elutempo on ülikiire ning seetõttu igapäevane elu hajutab ja nõrgestab energiat. See on põhjustatud toidust, mida me sööme, igapäevasest stressist, õhureostusest, halbadest mõtte- ja käitumismustritest ning paljust muust. Sellega toimetulekuks kipume kasutama oma energiavarusid, võtmata aega puhkamiseks ja enda „täis laadimiseks“. Samm-sammult ja tasapisi hakkab see aga põhjustama tasakaalustamatust ja võib viia energeetiliste blokeeringuteni.

Reiki eesmärk on vabastada olemasolev energia, et see saaks vabalt voolata ning aidata kehal ise ennast tervendada. Reiki laeb keha uue ja puhta energiaga ning aitab tasakaalustada kõiki energeetilisi hoovuseid. See taastab harmoonia ja aitab kehal taasleida loomuliku isetervendamise võime. Lisaks mõjub see ka meelele ja vaimule rahustavalt ja selgindavalt, aidates lahustada negatiivseid mõtteid. Vaieldamatult aitab reiki puhastada meie vaimset ja emotsionaalset keha. Kaasaegne tavameditsiin tegeleb enamasti ainult meie füüsilise kehaga, reiki aga aitab keha kui tervikut, tervendades nii füüsilist, emotsionaalset kui vaimset keha.

Reiki ei asenda tavameditsiini ega vastandu teadusliku meditsiini vahenditele ja võimalustele, vaid täiendab ja toetab tavameditsiini. Lähtuvalt reiki eetikast ja tervendamise põhiprintsiipidest ei tohi reikipraktik panna diagnoosi ega anda muud meditsiinilist nõu, kui tal pole vastavat erialast väljaõpet. Reikit võib kasutada lisaks tavameditsiinile, seda toetava, harmoniseeriva ja elujõudu suurendava raviteraapiana.

Millist mõju avaldab reikiteraapia?

Reikienergia on intelligentne ja kohaneb vastuvõtja vajadustega. Ta läheb sinna, kust teda on vaja.

Regulaarsete reikiseansside käigus võivad avalduda järgmised mõjud:

  • toetab loomulikku isetervenemist ja füüsilist paranemist haigustest või vigastustest
  • toimib valuvaigistavalt ja aitab vähendada ebamugavustunnet kehas, toimib efektiivselt ka kroonilise valu korral
  • aitab sügavalt lõõgastuda ja soodustab paremat und
  • vähendab ärevust ja stressitaset, maandab hirme, leevendab depressiooni
  • tugevdab immuunsüsteemi
  • vabastab kehast toksiine ja parandab seedimist
  • parandab vereringet ja suurendab hapnikutaset organismis
  • eemaldab energeetilisi blokeeringuid ja vabastab allasurutud emotsioone
  • lisab energiat ja tasakaalustab kogu keha
  • aitab saada paremat kontakti iseendaga, suurendab eneseteadlikkust ja elurõõmu ning parandab intuitsiooni
  • aitab vabaneda halbadest harjusmustest/sõltuvustest ja asendada need tervislikemate valikutega
  • parandab keskendumisvõimet ja suurendab meeleselgust
  • ja veel palju muud, sõltuvalt sellest, millised energeetilised blokeeringud võivad energiakeskustes olla

Vaata SIIT, millised energeetilised blokeeringud võivad Sinu energiakeskustes ehk tšakrates olla.

Kui soovid lähemalt lugeda reikiseansi kohta, siis vaata SIIA.

[1] Wu, Li; Lauer, Natali (2018). Energiaravi käsiraamat. Tallinn: Varrak.

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et