Astroloogia

Intensiivne ja emotsionaalne superkuu Skorpioni tähtkujus, 27.04.2021

Ees on ootamas intensiivne ja emotsionaalne täiskuu Skorpioni tähemärgis. Sel korral leiab täiskuu aset 27. aprilli varahommikul kell 06.31. Sobiv aeg teha erinevaid rituaale, mis aitavad Sul vanadest asjadest lahti lasta ja usaldada elu kulgu. Sel korral on täiskuu ka erilisem – tegemist on superkuuga! Superkuuks nimetatakse olukorda, kui täiskuu ajal satub Kuu Maale kõige lähemale, tuues sellega ka valgemad ööd, kui tavaliste täiskuude ajal.

Nii nagu varasemalt olen kirjutanud, siis täiskuuaeg on kulminatsioon ja tagasivaade sellele, mis toimus kuus kuud tagasi, kui leidis aset noorkuu selles samas tähemärgis. Aeg murda mustreid ja leida uusi viise, mis takistavad meid jõudmast lähemale iseenda isiklikule rahulolule ja õnnetundele. Sel korral tasub selliste muutuste ettevõtmisel siiski eriliselt ettevaatlik olla, aga sellest kohe varsti lähemalt.

Selle täiskuu teemad toovad uuesti fookusesse viimase Skorpioni tähemärgis olnud noorkuu paiku, mis leidis aset 15. novembril, üles kerkinud olukorrad ja mõtted. Meenutuseks võid vaadata tol ajal tehtud pilte või saadetud sõnumeid ja e-kirju, et olla valmis uuesti sarnaste teemade üleskerkimiseks. Kas tuues loodetud viljad (või vähemalt esimesed märgid sellest, et viljad hakkavad küpsema) või lahendused kerkinud probleemidele. Vahel võib elu tuua päevakorda ka sama dilemma, mille ees olid siis, aga seekord pead ikkagi ise vastuseni jõudma. Täiskuu mõju kestab kolm päeva enne ja kolm päeva pärast täiskuud.

Täiskuu ajal on Päike alati Kuuga vastasseisus, kutsudes esile vastandumist ego ja tunnete vahel. Samuti võib see esile kutsuda konflikte, eriti lähisuhetes – kas perekonnaliikmete, laste või partneriga. Seda eriti sel korral, kuna täiskuu valitsev planeet on sõjakas Marss.

Skorpioni tähtkuju on tihedalt seotud meie sisemaailmaga, kuna ka Skorpion ise on sügava sisemaailmaga ja naudib üksinda olemist. Vähesed näevad Skorpioni tõelist olemust, kuna ta on väga privaatne ega lase igaüht endale ligi. Seetõttu on just praegu hea aeg võtta pisut hoogu maha ja pöörata pilk enda sisse. Küsida endalt, miks miski on juhtunud nii, nagu ta juhtus, et saaks edaspidi teistmoodi tegutseda või hoopis tuleviku perspektiivis mõlgutada, kuhu ja kuidas edasi. Kuna aga Kuu Skorpionis on languses, ei toimi ta selles tähemärgis hästi ning seetõttu võib see muuta meid liiga emotsionaalseks ja intensiivseks. Võib-olla ka ennatlikult tormakaks. Enne mõtle ja siis ütle! Sõnadega võiks sel perioodil ettevaatlikult ümber käia.

Kuna Skoprioni kaasaegne valitsev planeet Pluuto pöördub ka 27.04. hilisõhtul retrograadi, siis seda enam võimendab see enda sisse vaatamist ja endas selgusele jõudmist. Eriti mõjutab seekordne Pluuto retrograad, mis kestab kuni 6. oktoobrini, fikseeritud tähemärke (Sõnn, Lõvi, Skorpion, Veevalaja). Soovi korral võid vaadata enda sünnikaarti, kui miski paikneb 26 kraadi läheduses nendes märkides, siis just nendes eluvaldkondades on vaja asjad selgeks mõelda ja võimalik, et ka miski vajab uuenduskuuri.

Lisaks sellele on Kuu opositsioonis Sõnni märgis paikneva Päikesega, mis on ühenduses mässumeelse Uraani, veetleva Veenuse ja nutika Merkuuriga. Sõnni märgis paiknev planeetide stellium juhib meie tähelepanu sellele, mida me püüame siin elus kasvatada ja arendada ning kus me üldse hoiame oma tähelepanu. On suund ikka õige? Teeme ikka õiget asja?

See ühendus võib paisata meie sisemaailma segamini, kuna Uraan kipub tooma muutuseid, tahame neid või mitte. See võib panna meid emotsiooni pealt janunema ootamatute muutuste järele. Samas aga võib soovitud muutuseid blokeerida ja piirata Uraaniga pinget keriv Saturn, aga sellest kohe varsti.

Siinkohal olekski asjakohane nõuanne – kui järsku tekib hull tahtmine kõik senine elu põrmu paisata ja täiesti uuesti otsast alata, siis pea hoogu! Lase sellel mõttel mõni päev settida. Kui siis oled ikka veel sama meelt, siis alles soovitan muutuseid sisse viima hakata. Hiljem võib muidu selguda, et see oli lihtsalt superkuu emotsionaalne impulss. Kui see täiskuu tõukab Sind tagant aga sisse viima muutuseid, mida hinges oled juba pikalt mõelnud ja plaaninud, siis palun väga, nüüd annab täiskuu Sulle tugevama impulsi rattad soovitud suunas ometigi liikuma panna. Kindlasti kuula oma sisetunnet, kui oled juba ammu igatsenud muutust, siis kindlasti on see õige tee.

Seda tunnet võimendab veel omakorda terve selle aasta kestev Saturni ja Uraani kvadraat, mis loob pingeid piiramise ja vabanemise, vana ja uue, valitsuse ja mässava rahva vahel. Pole üldse imestada, et isegi rahulikud eestlased on ennast Toompeal üles rivistanud. Ka isikutasandil tekitab see trotsi enda vabaduste piiramise vastu ning praegune planeetide stellium Sõnni märgis aktiveerib ja valgustab seda aspekti tugevalt, kuna praegu on nii Päike, Veenus kui Merkuur löönud Uraaniga mesti. Ei imestaks, kui ühiskonna tasandil toob see endaga kaasa veel rohkem mässe ja proteste. Eriti kuna Kuu Skorpionis muudab meid dramaatilisemaks ja emotsionaalsemaks.

Teinekord on hea teada, mis taevas toimub, andes seeläbi olla valmis võimalikeks energeetilisteks mõjutusteks, mida planeedid võivad meile tuua. Selle täiskuuaegu kisub nende omavaheline vestlus aga pisut pingeliseks, nii et jälgi, kuidas see võib mõjutada Sind ennast või Sinu ümbrust. Ja kui emotsioonid kipuvad üle pea kasvama, siis võta aeg maha ja hinga sügavalt, küll see torm mööda läheb.

Rahulikku ja kannatlikku meelt!

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et