Suhted & eneseareng

Positiivne mõtlemine tõstab energiataset ja leevendab stressi

Oled ehk kuulnud üht vana indiaanijuttu, kus vanaisa õpetas lapselast, et igas inimeses käib võitlus kahe hundi vahel. Üks on must ja teine valge. Must hunt sümboliseerib kurjust. Kõike, mis on inimeses halba: kadedus, viha, armukadedus, laiskus. Valge hunt aga sümboliseerib headust. Kõike, mis meis on head: rahu, armastus, tänulikkus, kaastunne, rõõm. Väike indiaanipoiss jäi vanaisa sõnade üle järele mõtlema ja küsis natukese aja pärast: “Aga, vanaisa, kumb hunt lõpuks võidab?“ Vanaisa naeratas ja lausus: „Alati võidab see hunt, keda rohkem toidad.“.

Vastutus Sinu mõtete eest lasub ainult Sinul endal. Võta siis see vastutus ja loo ise enda elu. Mida vähem Sa toidad musta hunti, seda väiksemaks ta jääb. Toida rohkem valget hunti – mõtle positiivseid mõtteid, keskendu sellele heale, mis Sul on täna. Kui Sa jääd alati ootama ja otsima midagi paremat ja tunned, et kogu aeg on midagi puudu ning ei oska olla tänulik selle eest, mis Sul on praegu, siis see toidabki musta hunti. Sest see tekitab rahulolematust, kadedust ja viha ning ei lase Sul nautida tänast hetke. Seda hetke, kus Sa oled praegu. Sest Sa ei tea, mida toob homne.

Pessimism ja kurtmine toob Sinu ellu ainult negatiivsust juurde. Vahest oled isegi tähele pannud, et viibides kellegi seltskonnas, kes järjepidevalt hädaldab, kui halb ja raske ikka kõik on, siis pärast on tunne nagu tühjakspigistatud sidrunil. Energiatase langeb madalale ja järele jääb vaid kohutav väsimus. On isegi teaduslikult tõestatud, et kui inimene kogeb positiivseid emotsioone nagu tänulikkus, armastus või empaatia, siis süda edastab seda tunnet elektromagnetilise välja abil. See väli mõjutab ka lähedalasuvaid inimesi. Samuti toimib see negatiivsete emotsioonidega.

Positiivses meelestatuses kogeme tavaliselt ka suuremat intuitsiooni ja südamega kuulamist ning suudame näha ja kogeda kõike selgemalt ja helgemalt. Uuringutega on tõestatud ka südame ja aju koostöö ehk kuidas mõtlemine mõjutab meie tundeid. Kui me muudame teadlikult oma mõtlemist positiivsemaks, muutub ka südame poolt tekitatav magnetväli positiivseks. Läbi teadlikkuse on meil võimalus muuta oma mõtteid ja tundeid ning tuua rohkem positiivsust nii enda kui ka teiste ellu. Sest positiivsus on nakkav! Naerata ja Sulle naeratatakse vastu! See ongi külgetõmbeseadus. Kõigele lisaks aitab see leevendada stressi, maandada pingeid ja tagab organismile parema immuunsüsteemi. Kui me ise edastame positiivset energiat, hakkavad meie ümber aset leidma ka positiivsed muudatused. Maagiline, eksole!

OLULINE ON VÕTTA VASTUTUS OMA MÕTETE JA TUNNETE EEST ENDALE. Kui Sa jätad selle vastutuse teiste õlgadele, siis loobud ka vabadusest kujundada oma elu ise. Kui Sa usud, et Sinuga lihtsalt juhtuvad halvad asjad ja paned ennast seeläbi ohvri rolli, siis sellega Sa loobudki oma vabadusest. Meil on siin elus õppetunnid, mida oleme enda hinge arendamiseks valinud, kuid see teekond ja kuidas me neid õppetunde läbime, on meie enda teha. Palju kergem on ju õppida positiivselt meelestatult.

Positiivne mõtlemine ei tähenda, et nüüd ei tohiks enam ühtegi halba emotsiooni tunda. KÕIK TUNDED ON LUBATUD. Kui tekibki kellegi vastu viha või solvumine, siis võta aeg maha ja lase see tunne endast läbi. Aga ei tohi jääda vihasse või enesehaletsusse püherdama. Et miks küll minuga sellised asjad peavad juhtuma. Mõtete ümbersuunamine võib teinekord olla keeruline, kui ikka veel supled selles mustas augus. Vedele seal natuke aega rahulikult. Aga siis rooma välja. Kõige parem rohi mistahes negatiivse tunde vastu on minu arvates füüsiline tegevus. Jookse, rulluisuta, poksi, tantsi. Kui sport ei meeldi, siis hakka kasvõi koristama või katust parandama. Käed-jalad tööle ja suuna mõte sellelt negatiivselt emotsioonilt eemale. Nihutades fookust, annad Sa endale võimaluse näha asju teise nurga alt või raputada kõik see jama endalt lihtsalt maha. Tegutsedes püüa viia mõtted positiivsetele radadele. Mõeldes sellest, kui äge inimene Sa tegelikult oled (mida iganes vastupidist keegi teine on püüdnud väita) ja kui tänulik Sa tegelikult oled selle eest, mis Sul juba olemas on. Mis iganes paneb Sinu südame laulma ja teeb tuju heaks!


Allikas: Kersti mõlgutab mõtteid

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et