Rituaalid

Täiskuuaeg on õige aeg vanade energiate puhastamiseks

Täiskuuaeg on kulminatsioon ja tagasivaade sellele, mis toimus kuus kuud tagasi, kui leidis aset noorkuu selles samas tähemärgis. See on aeg murda mustreid ja leida uusi viise, mis takistavad meid jõudmast lähemale iseenda isiklikule rahulolule ja õnnetundele. Seega tuleks pöörata pilk hetkeks tagasi poole aasta tagusesse aega ja meenutada, mis seemned me sel hetkel maha panime, sest just need teemad kerkivad nüüd uuesti päevakorda. Kas tuues loodetud viljad või leides lahendused kerkinud probleemidele.

Millal sobib täiskuurituaali läbi viia?

Täiskuu mõju kestab kolm päeva enne ja kolm päeva pärast täiskuud. Sel perioodil on sobilik teha igasugust täiskuurituaali, et puhastada iseennast ja oma kodu vanadest ja negatiivsetest energiatest. Kõige tugevam on rituaali mõju loomulikult täiskuupäeval, kuid kuna täiskuu mõjutab meid nii kolm päeva enne kui pärast, siis selle aja sees toetab ta rituaali mõju piisavalt võimsalt.

Millised taimed sobivad rituaali tegemiseks?

Puhastusrituaali võid läbi viia erinevate taimedega, igal neil on pisut erinev mõju, kuid halvast energiast puhastavad nad kõik.

Võid kasutada eestlaste vanarahva abinõu ja minna korjata kodu lähedalt kadakaoksi ning valmistada sellest ise rituaalitõrviku. Samuti võid kasutada Ameerika põlisrahvaste seas levinud taimi – valge ehk nõiasalvei, sinise või musta salvei rituaalitõrvikut või hoopis Palo Santo püha puu pulka. Salveidest on kõige mahedam ja sobib igapäevaseks kasutamiseks just sinine salvei, teised on juba tugevama aroomi ja puhastusmõjuga. Kusjuures salveidest sobib hästi kasutamiseks ka Eestis kasvav aedsalvei, mille toimet peetakse samaväärseks valge salveiga.

Kui aga ühtegi eeltoodut läheduses ei leidu, siis sobivad ka naturaalsed looduslikest koostisosadest valmistatud taimsed viirukid (ei ole vahet, kas pirrud või koonused). Igal viirukil on lisaks puhastamisele ka oma toetav toime, aga sellega tuleks täpsemalt tutvuda juba väljavalitud viiruki kirjelduses.

Kuidas alustada puhastamisrituaali?

Kindlasti pea meeles, et igasugust rituaali tohib läbi viia ainult heade kavatsustega. Selleks tuleb mõelda enne rituaali ja ka rituaali ajal positiivseid mõtteid ning palvetada või lihtsalt paluda selle taime suitsul eemaldada kõik negatiivne ja halb energia, mis ei ole Sinu parimaks hüvanguks.

Alustades puhastamisrituaaliga, süüta rituaalitõrvik või Palo Santo puupulk küünla, tulemasina või tikuga.

Mugav oleks süüdata ka näiteks põleva valge küünla leegilt, kuna iga puhastusrituaali ajal (või siis vähemalt kohe peale puhastamist) peaks põlema valge küünal, mis negatiivsete energiate puhastamise ja eemaldamise järel laeb Sind ennast ja Sinu kodu uue puhta värske energiaga.

Samuti oleks toas puhastust läbi viies hea, kui hoiaksid vähemalt ühe akna lahti, et halb energia saaks sealt välja minna. Võid avada selle ka peale rituaali lõpetamist, kui ei soovi rituaali ajal oma meeli hajutada.

Hoia tõrvikut või puupulka süütamiseks 45-kraadise nurga all ja keeruta teda aeglaselt leegi sees, et ta võtaks korralikult tuld. Kui tõrvik ei taha hästi süttida, siis viibuta käega või rituaalisulega „tuult“ juurde, et ta hakkaks korralikult suitsema. Põlisrahvaste tarkuse järgi ei tohiks puhastusrituaaliks kasutatavale salveidele ega ka Palo Santo puupulgale peale puhuda, sest nende jaoks tähendab see oma hinge minema puhumist.

Lase tõrvikul/puupulgal umbes 30 sekundit põleda ning raputa seejärel õrnalt kuni leek kustub või kui soovid, siis puista pisut liiva või muud mittepõlevat puistet suitsutusalusele ning summuta leek, surudes tõrviku/puupulga otsa hetkeks sinna sisse. Seejärel võib panna tõrviku/puupulga suitsutusalusele või mõnele muule kuumakindlale alusele (sobib ka kauss).

Iseenda puhastamine

Iga rituaali tuleb alustada kõigepealt iseendast. See tähendab, et enne tuleb puhastada enda aura ja energiaväli ning alles siis hakata puhastama kodu, kristalle või teisi puhastamist vajavaid esemeid.

Iseenda puhastamist alusta kõigepealt käte puhastamisest, liigutades neid suitsu sees nagu Sa peseksid käsi. Seejärel järgmiste liigutustega tõsta peopesade suitsu (nagu Sa võtaksid peopesade vett) ja puhasta enda kõrvad, et Sa kuuleksid häid asju, seejärel suu, et Sa räägiksid häid asju, enda silmad, et Sa näeksid häid asju, ja süda, et Sa tunneksid häid tundeid. Soovi korral võid puhastada suitsuga näiteks ka oma käed ja käsivarred, et Sa teeksid häid asju, ja ka põlved või jalad, et Sa kõnniksid läbi elu heal ja kergel moel. Sama rituaali võiksid korrata ka siis, kui oled lõpetanud kodu, kristallide või muu puhastamise.

Kui Sa ei soovi nii üksikasjalikku puhastust teha, siis piisab ka sellest, kui Sa liigutad suitsevat taimetõrvikut või puupulka üle oma keha, lastes lihtsalt tema suitsul ennast puhastada. Jälgi, et Sa kogemata vastu kuuma suitsevat otsa ei puutuks.

Kodu puhastamine

Kodu puhastamisel tuleks alustada kindlasti kodu välisuksest. Juhul kui elad majas ja on mitu välisust, siis pigem alusta peauksest, kust käivad ka külalised.

Põlisrahvaste tarkuste järgi on võimalik liikuda mõlemat pidi – nii kellaosuti suunas (päripäeva) kui ka vastupäeva. Kui hakkad liikuma päripäeva, siis puhastades tood Sa uut head energiat asemele. Kui aga liigud vastupäeva, siis Sa palud halval energial lahkuda Sinu kodust. Mõlemat pidi Sa tegelikult puhastad. Tasub aga silmas pidada, et vastupäeva liikudes võib juhtuda, et see tõmbab kodu energiast täielikult puhtaks. See tähendab, et koos haiguste ja negatiivse energiaga lahkuvad ka head vaimud ja hea energia. Siinkohal aitab olukorra lahendada, kui peale puhastamist heade koduvaimude ees vabandada ja paluda neil lahkelt tagasi tulla.

Jäta meelde, et puhastamisel Sa teed ruumi energiale juurde ja loodus tühja kohta ei salli. Seetõttu tuleks see täita kohe uue hea energiaga. Kui Sul põleb juba valge küünal, siis aitab ka see. Aga lisaks võid kasutada positiivseid helisid: kas laulda või rääkida ise midagi positiivset või panna harmoonilise muusika taustaks mängima. Aga aitab ka lihtsalt välja lausutud positiivsetest sõnadest. Siinkohal pane kindlasti tähele, missuguseid kavatsusi Sa sellesse ruumi sisendad. Lausu need sõnad, kuulates oma südame häält.

Esemete ja kristallide puhastamine

Esemete ja kristallide puhul tuleks puhastamist alustada samuti heade kavatsustega ning sõnastada, mida Sa täpsemalt soovid eemaldada. Seejärel tuleks puhastatavat eset hoida suitsu sees, kuni Sa tunned, et ta on puhastatud.

Kuna osa energiast on eemaldatud, siis tuleks nad koheselt uue energiaga laadida. Selleks võib lausuda positiivseid sõnu (kavatsusi) või panna laadima kuuvalgele või päikesevalguse kätte. Päike laeb esemed tugevama ja aktiivsema energiaga, kuna Päike esindab mehelikku energiat, ning Kuu laeb esemed pehmema ja malbema energiaga, kuna Kuu esindab naiselikku energiat. Siinkohal ära unusta, et meis kõigis on olemas nii mehelik kui naiselik energia ning vali laadimisviis selle järgi, kumba energiat Sul on parasjagu vaja rohkem toetada.

Peale puhastamisrituaali

Peale puhastamisrituaali on alati soovitatav ennast uuesti puhastada, et negatiivsed energiad ei takerduks Sinu energiakehasse. Võid kasutada uuesti iseenda põhjalikku puhastamist iidsete traditsioonide järgi või lihtsalt uhades ennast kergelt suitsuga üle.

Puhastamisrituaali lõpetamisel võid jätta tõrviku/puupulga alusele suitsema. Mõne aja pärast kustub ta ise ära.

Ära jäta põlevat tõrvikut või puupulka järelevalveta! Hoia laste ja lemmikloomade eest kättesaamatus kohas!

Jäta meile oma tagasiside. Sinu arvamus on meile oluline!

error: Sisu on kaitstud!
et